Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Akü araç için en gerekli unsurlardandır. Enerji ile çalışan bir sistemde enerji kaynakları her zaman önde gelen değerdir.

Pek çok farklı araç markası olduğu gibi bu araçlara ihtiyaç karşılamada güvenilir akü markalarının kullanışlı ürünleri bulunmaktadır. 
 
Akülerde garanti 2 yıl olarak belirlenmiş ve uygulamaya konmuştur. Akü aldıktan sonraki 2 yıllı süreçte kullanıcı hatası veya kaza durumları dışında, servisin ücretsiz garantili hizmet desteği vardır. İş makineleri ve bazı iş araçlarında garanti kapsamı sadece 1 yıl olarak belirlenmiştir. Düzenli bakımı yapılmış ve eksikleri zamanında tamamlanmış olan aküler uzun süre tamir ve değişim istemeden kullanılabilir. Araç ve akünüz için en iyisini istiyorsanız servis seçimi ve kontrol konusunda dikkatli olmanız gerekir. Niğde garantili akü değişimi için servisimize uğrayabilirsiniz.
 

Akü Garanti Süresi Ne Kadar?

Garantili bir ürünün garanti süresi ürün alımından hemen sonra başlar. Akü alışverişinde de bu durum geçerlidir. Akülerde garanti süresi 2 yıl olmakla beraber her marka ve her satıcı için bu durum geçerli değildir. Akü kontrolü işlemi garanti kapsamının dışındadır fakat kontrol esnasında ortaya çıkan sorunlar garanti kapsamına girebilir. Bazı durumlarda süreç akünün değişimine kadar gidebilir.
 
Bakımlı ve düzenli kontrollerden geçen akü sağlıklı ve konforlu ulaşım fırsatı verir. Akü arızası sebebiyle yolda kalmış ve çözüm arayan çok kişi olmuştur. Bu duruma düşmemek adına garanti sürecini ve kontrol durumunu aklınızda tutmanız gerekir.
 

Akü Garanti Kapsamı Nedir?

Akü arızasında bakım ve onarım hizmetleri gerekir. Deneyimli servis elemanları bu hizmette en mantıklı tercihtir. Oto elektrik firması arıyor ve en iyisini bulmak istiyorsanız seçiminizi araştırmalarla desteklemeniz gerekir. Gerektiği zaman akü kontrolü yaptırmak ve gerekli hallerde garanti kapsamında hizmet almak için yetkili teknik servise müracaat etmek gerekir.
 
Aracın en önemli ihtiyaçları içinde enerji gelir. Elektrik enerjisini kimyasal alt yapı ile depolayan akü, aracın çalışması ve sağlıklı ulaşımı için çok mühimdir. Akü kullanımının ilk 2 yılı garantili olmak üzere her dönemde kontrollerinin uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Bakım ve kontroller sayesinde daha çok zarar açacak durumların önüne geçmek mümkün olur. Niğde garantili akü değişimi noktasında en kaliteli akü markalar kullanılmaktadır.
 

İlgili Konular

Araç Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Araç Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Araçlar ulaşım için gereklidir ve çalışma prensipleri her zaman önemli olmuştur.

Rehbere git

Subap Ayarı Nasıl Yapılır?

Tuhaf miline bağlı olan külbütör kolu, supapları iter ve bu itme ile elde edilen hareket sistemin çalışmasını sağlar bu harekete egzoz ve emme supaplarının hareketi de denir.

Rehbere git
Subap Ayarı Nasıl Yapılır?
Abs Arızaları Nelerdir?

Abs Arızaları Nelerdir?

Araç güvenlik sistemleri içinde fren sistemleri üzerinde en çok çalışılan sistemlerin başında gelir.

Rehbere git

Abs Sensör Tamiri

Gelişmiş güvenlik sistemleri ile araçların yollarda emniyetli sürüş imkânı ortaya çıkmaktadır.

Rehbere git
Abs Sensör Tamiri