Yakıt Pompası Arızası Belirtileri

Yakıt Pompası Arızası Belirtileri

Yakıt Pompası Arızası ve Belirtileri

Yakıt Pompası Arızası ve Belirtileri

Yakıt pompası arızası belirtileri içinde en önemlisi motor tekleme sorunudur. Motora gaz verdiğiniz halde yeterli yakıt alamayan motor bir türlü randımanlı çalışamaz. Gaz pedalına basıldığı halde motor gaz alamaz ve araç bir türlü istenen performansa ulaşamaz. Araçlarda motorun enerjisi yakıtla sağlanır. Yakıtın motora aralıksız ve yeterli seviyede ulaşması gerekir. Eğer istenen seviyede yakıt motora ulaşamazsa, o zaman tekleme ve rölantide bozulma gibi sorunlar ortaya çıkar. Durum daha da ileri gidecek olursa araç stop eder ve sonrasında aracı tekrar çalıştırmak hayli güç hale gelir.

Motorda yaşanan boğulmanın da en büyük sebeplerinden biri yakıt pompasıdır. Bu sistem düzenli çalışamadığı zaman motorun ihtiyacı olan yakıt enerjisi motora ulaşmaz. Buna bağlı olarak düşük randıman ve artan yakıt maliyeti gibi önemli sorunlar kendini gösterir.
 

Yakıt pompası arızası genelde kullanılan düşük yakıt kalitesi ile ilişkili bir durumdur. Özellikle yakıt içinde bulunan partiküller tıkanma ve benzer sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bazen yakıt alırken belli bir dönem çeyrek depo ya da daha az bir alım gerçekleşebilir. Oysa tam depo almak suretiyle bu tür sorunların azaltılması mümkün olabilir. Devreye giren yakıt pompası depoda bulunan yakıtın tamamını motora gönderir ve bu sayede araç teklemeden çalışma fırsatı bulur. Aslında bu sayede yakıt deposundan başlamak üzere yakıtın geçtiği tesisat aşamalarında önemli bir temizlik söz konusu olur. Bu esnada aracın performansında artış yaşanırken yakıt kullanımında ise tasarruf söz konusu olacaktır.
 

Yakıt pompası arıza belirtileri içinde en belirgin olanı motorun yaşamış olduğu güç kaybıdır. Bu gibi önemli belirtiler ortaya çıktığında, aracı daha çok zorlamadan servisimizden yardım alabilirsiniz. Usta ekiplerimiz yakıt pompası ile ilgili tüm arızaları hemen tespit edip giderme kabiliyetine sahiptir. Tamiri mümkün olan bir parça olması sebebiyle yapılan işlemlerin ekonomik olması söz konusu olacaktır. Değişim konusunda ise yine kaliteli parça tedariki ve değişim hizmetlerimiz size gereken kolaylığı sağlayacaktır. Aracınızın tekrardan en güvenli şekilde yola çıkması ve yüksek performansla yol alması sizin tercihlerinize bağlıdır. Modern iş istasyonlarımız, yüksek ekipman kalitemiz ve uzman ekiplerimiz, bu konuda bizi iyi bir tercih haline getirmiştir. Aracınız için en iyi hizmeti istiyorsanız, mutlaka bizimle iletişime girmelisiniz. Yakıt pompası ile ilgili tüm sorunların giderilmesi noktasında usta ekiplerimiz her zaman başarılı çalışmalarla dikkat çekmiştir. Böylece kısa zamanda aracınızın beklenen performansa ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yakıt Pompası Arızası ve Belirtileri